EMS Štúdio FiT20  váš osobný tréner

EMS tréning

Efektívne budujte svaly pomocou EMS
S cieľom kompenzovať nedostatok pohybu a často sedavé činnosti je v súčasnosti dôležité venovať dostatočnú fyzickú aktivitu. Tréning EMS ponúka optimálne riešenie pre každého, kto má málo času a chce pracovať efektívne: cvičenie s elektrickou stimuláciou svalov trénuje celé telo a určité elektródy počas tréningu EMS tiež posilňujú chrbtové a zadné svaly. Elektródy sú pripevnené k vesta EMS v hornej aj dolnej časti chrbta, takže prúd je vedený priamo do spodných svalov chrbta. 
Väčšina bolesti chrbta, najmä v dolnej časti chrbta, je spôsobená slabými svalmi. Cielené a nepretržité budovanie tejto nedostatočnej svaloviny môže viesť k zázrakom. Pri konvenčných telocvičných zariadeniach je zvyčajne možné trénovať iba veľké svalové skupiny. Ale pri tréningu EMS je oslovený každý sval - bez ohľadu na to, aký malý.
Preto je tréning EMS omnoho efektívnejšou metódou budovania silných svalov chrbta, ako aj boja a prevencie bolesti chrbta. Telo a chrbtica sú stabilizované, zlepšuje sa držanie tela. Svalovú nerovnováhu je možné kompenzovať.

Štúdie ukazujú: Menej bolesti chrbta prostredníctvom tréningu EMS
Niekoľko štúdií, vrátane štúdie University of Bayreuth, tiež ukázalo, že trening EMS môže bojovať proti bolesti. Viac ako 80% účastníkov dokázalo zmierniť bolesti chrbta. 40% malo chronickú bolesť chrbta pred 6-týždňovým tréningovým obdobím, potom to bolo len 9% účastníkov. Vytrvalosť pri typických pohyboch, ktoré zaťažujú chrbát (zdvíhanie ťažkých bremien, beh, ohýbanie, ťažká fyzická práca, domáce práce, dlhé sedenie, vedenie vozidla) by sa mohla zlepšiť až o 30%.
Takmer 30% nemalo žiadnu bolesť v dolnej časti chrbta po ukončení štúdie. Tréning s elektrickou stimuláciou svalov je preto dobrým spôsobom, ako bojovať a predchádzať bolesti dolných častí chrbta.
→ Pravidelný tréning EMS zmierňuje bolesti chrbta spôsobené slabým svalstvom a posilňuje svaly.

Oblečenie EMS sa skladá z funkčného spodného prádla + vesty
Na tréning EMS je potrebné špeciálne oblečenie EMS. Pri normálnom športovom oblečení nemôžete vykonávať elektrickú stimuláciu svalov (tričká či legíny). Funkčné prádlo a vestu EMS vám tréneri v EMS štúdiu pri prvom tréningu zapožičajú. Na prvé tréningové stretnutie si môžete so sebou priniesť čisté tenisky (ale môžete trénovať aj naboso), uterák a fľašu vody.
→ Spodná bielizeň EMS 
Na jednej strane odevy EMS zahŕňajú spodnú bielizeň EMS. Je veľmi tesná a skladá sa z trička EMS a nohavíc EMS. Obe sú priedušné a zvyčajne sú vyrobené z bavlny, elastánu alebo polyamidu. Tieto materiály zaručujú vysoký komfort nosenia a funkčnosť počas tréningu. Spodná bielizeň EMS tiež chráni pokožku a zaisťuje, že sa nedostane do kontaktu s elektródami. Je dôležité, aby ste pod spodným prádlom EMS nemali nič, takže žiadne spodky ani podprsenku. 
Ak budete mať záujem a chcete pokračovať v EMS, môžete si oblek EMS zakúpiť a vziať so sebou domov po tréningu. V opačnom prípade bude ihneď opraté v štúdiu z hygienických dôvodov. Každý obdrží čisté a vypraté funkčné prádlo EMS.
→ Vesta EMS
Spodná bielizeň EMS nie je všetko, čo nosíte počas tréningu. Na vrchu je vesta EMS s elektródami. Táto funkčná vesta je postriekaná vodou, takže prúd je lepšie vedený. Okrem toho máte na ruky, nohy a spodnú časť vložky Velcro®.